| bogdan2001m a întrebat:

Am luat carnetul si dispun de un buget de aproximativ 50.000 euro pentru prima mea masina. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Dispui tu sau parintii? Ia-ti ceva ieftin pentru inceput. Inca nu ai experienta in conducere.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

BMW seria 4 cu 3 usi. In Germania il gasesti la 25000€ cu 70. 000km. Primul an mergi cu masina lu taicatu sa iti dai drumu apoi merita sa investesti intr-un BMW.

https://www.mobile.de/......81538.html

https://www.mobile.de/......83723.html

https://www.mobile.de/......55488.html

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și pentru 50000 de euroi numai fundița dai? Dă și tu măcar o fundă întreagă!
Wolkswgen Tuareg.

| Sofer a răspuns:

Ford Mustang GT 5.0 V8 la bani astia.

| Digikey a răspuns:

Cu 500.00 de Euro gasesti un Matiz decent.

| DaniTDCI a răspuns:

Pentru inceput ar fi ok sa ai o masina care sa nu depaseasca 2.0 capacitatea cilindrica si sa fie tractiune fata neaparat, iar pe langa asta sa fie ceva mai ieftina, fiind incepator sansele de accident sau tamponare cresc

| Panamax a răspuns (pentru DaniTDCI):

"tractiune fata neaparat,"
Crezi ca toti sunt blegi ca tine?

Ai uitat sa mentionezi "dizal" neaparat.

| Andresso a răspuns:

Eu zic sa iei o masina cu cutie manuala in primul rand, sa nu treaca de 150 de cai putere ca sa nu te avanti tare cu ea mai ales ca esti începător. Iti recomand sa iei o masina cat mai noua, adica sa aiba maxim pana in 100000 km la bord si sa nu fie prea scumpa, deoarece tu fiind incepator se mai poate intampla din neatentie ba sa il tamponezi usor pe unu ori in trafic, ori in parcare, ori sa distrugi ambreiajul fara sa stii... De aceea trebuie o masina cat mai ieftina; dupa ce inveti sa conduci bine si vei simti ca esti 100 la suta stapan pe tine ca stii sa manevrezi o masina atunci iti iei ce masina vrei. Eu te sfătuiesc sa faci minim 8000-10000 km cu prima masina pana inveti bine (capeți experiența necesară), iar dupa aceea iti iei ce masina doresti

| GicaGigekGica a răspuns:

O Dacia Logan