| Giocodimano1 a întrebat:

Am niste întrebări legate de motociclete.
1.Cat prinde o motocicletă cu care se merge cu permis Am(50cc)?
2.Cat prinde o motocicletă cu care se merge cu permis A1(125cc)
3.Care este diferență între cele doua categori?
4. Știe careva o școală de șoferi pentru permis A1 din Focșani?

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

CATEGORIA AM
Moped - vehicul, cu două sau trei roţi, a cărui viteză maximă prin construcţie este mai mare de 25 km/h, dar nu depăşeşte 45 km/h

Iar Categoria A1 poate prinde pana la 80, din cate stiu (acum depinde si de greutatea motorului)

| Alexul99 a răspuns (pentru Alexul99):

Sau scuterului

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

1. Cam 650 km/h.
2. Cam 650 km/h.
3. Nici una, doar ca a doua, fiind mai grea, o sa faca un crater mai mare la impactul cu solul. Vitezele alea erau in cazul aruncarii lor din avion, desigur.
4. http://lmgtfy.com/? q=scoala+de+soferi+a1+focsani

| EkToR a răspuns:

1. in jur de 20-30km.
2. in jur de 50km.
3. Cam nici una...
4. Poti cauta pe net.