| Mihaitzaplesanule a întrebat:

Salut TPU
Am o dilema in legătura cu actele mașini care am cumparat-o de curând.
Mașina a fost adusă din Olanda are toate foile necesare doar ca acel card lipsește de la cel care am cumpărat mașina mi-a spus in felul următor: pana acum 3 ani in Olanda nu era cu carduri și doar de 3 ani încoace toate mașinile înmatriculate aveau acel card. Sa fie așa cum spune el? Iar numerele roșii primul număr au fost scoase sa înțeleg ca dacă au fost scoase e totul in regula cu mașina din punct de vedere al actelor?

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Vreau sa precizez ca daca au fost scoase numere rosii ai nevoie si de fiscalul celui care le-a scos.
In rest cu actele de Olanda, nu stiu.

| Mihaitzaplesanule explică (pentru OldSoul):

Numerele roșii au fost scoase de mine

| OldSoul a răspuns (pentru Mihaitzaplesanule):

Atunci e bine, nu ar trebui sa ai probleme cu fiscalul.

| Mihaitzaplesanule explică:

Actele mașini pe care le am: sunt 2 hârti așa mai mici și o hârtie mai mare care are loc și pentru cartela aia in colț stânga sus dar ea lipsește și de asta v am întrebat dacă se poate și fără cartela sa nu îmi i-au teapa