| StereoWolf a întrebat:

am o intrebare, am o ruda care locuieste in Germania de cativa ani si vrea sa stie daca poate sa dea pentru carnet de conducere aici in Romania daca are buletin din Romania si flotant

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este cetatean roman sigur ca poate sa dea examenele, in judetul de domiciliu sau de resedinta(flotant). Trebuie sa faca si scoala aici. Numai bine!

1 răspuns:
| Amiiii69 a răspuns:

Eu zic ca poate. Dar poate ii va fi greu cand o sa vrea sa intre in Germania si o sa scrie ca are carnetul de Romania. Nu stiu sigur legile dar mai bine e sa si-l ia in Germania daca zici ca sta de ceva timp acolo.