| Ciprian_Ciprian_Shi_Atat_2003 a întrebat:

am o intrebare am un atv de 108 ieri mia pornit foarte usor l-am turat putin iar dupa aia s-a oprit si nu a mai pornit azi i-am curatat carburatorul conplect nu era murdar... l-am pus inapoi si tot nu a pornit ce sa-i fac :/ stie cineva

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Verifica daca-i vine benzina la carburator
2. Verifica aprinderea
3. Cheama pe cineva sa te ajute, preferabil care a avut masini mai vechi, gen "Dacia 1300"

| Ciprian_Ciprian_Shi_Atat_2003 explică (pentru Bula):

Salut i-am cumparat carburator nou mai incolo cand se opreste ploiaia o sa il monteza
cum verific aprinderea ma uit sa vad daca da scanteie la bujie?

| Bula a răspuns (pentru Ciprian_Ciprian_Shi_Atat_2003):

Da.
Dar atentie! Uneori te si poate curenta un pic. Filetul trebuie tinut cu contact pe partea metalica (masa) masinii, altfel tensiunea inalta poate trece prin tine si e cam neplacut...