| MihailaAlexandru12 a întrebat:

Am o intrebare!
As vrea sa-mi iau o masina dar problema este ca eu sunt din Botosani si masina pe care o vreau sa o iau este din Bucuresti.
Cum as putea face sa cumpar masina fara sa ma deplases?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Vorbești cu omul, poate in schimbul unui avans (plătibil prin virament, posta, curier etc) e dispus sa o aducă el.
Dar daca nu o cumperi, avansul e pierdut. Sau daca e tepar vanzatorul...
Acuma știi cum se zice, ai "pupa" dar nu ai da din... posterior.

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbesti cu propietarul masinii sa faca el drumul pana la Botosani, daca vrea sau daca-i platesti biletul de intoarcere cu trenul.
In orice caz, este bine sa mergi tu acolo, sa inspectezi masina, ca-i posibil sa nu-ti placa si sa nu o cumperi.
De obicei, cumparatorul este cel care se deplaseaza.
Oricum, un drum Botosani -Bucuresti il faci in 6 ore cu masina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trimiti pe altcineva sa o ia

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

în 2 Iunie | MihailaAlexandru12 a întrebat:

Salut TPU!

Am o intrebare!

Eu am 15 ani! As vrea sa fac cativa bani cu ajutorul internetului!

Intrebarea este :

Imi puteti da cateva situri unde as putea castiga cativa bani (prin sondaje, ceva gen) in care sa nu platesc eu apoi sa intru in job. (Fara sa investesc)

Ma puteti ajuta?

DAU FUNDA!