| mPaulm7 a întrebat:

Salut,TPU.
Am o intrebare, eu tocmai ce am terminat scoala de soferi categoria B si urmeaza sa mă programeze la examen. Daca este cineva care a dat examenul recent si stie cam in cat timp te poate programa la examen? Dureaza mult, mai mult de o luna?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu ii intrebi pe ăia de la scoala de soferi? De unde sa stim noi?

| raMLesS a răspuns:

De programat poti sa te programezi si singur la ei pe site... Introduci datele, mailul, iar programarea se face pe loc.
De ales iti alegi tu ziua cand vrei sa te programezi.
Primesti mail in câteva secunde/minute cu data programarii, ora si ghiseul.
Iti ia 3 minute sa faci o programare.
Spune-i secretarei sa te programeze mai repede laughing...
Durata e influentata de celelalte programari, poate sa dureze o saptamana, doua, o luna... Depinde, sunt foarte multi care dau sala.

| mPaulm7 explică (pentru raMLesS):

Eu ma referea la cat timp dupa ce imi depun dosarul ma programeaza la sala dar si la traseu?

| raMLesS a răspuns (pentru mPaulm7):

Unde sa iti depui ma dosaru? Ti-am explicat care e treaba cu programarile, dosaru iti tb doar cand dai sala si traseu.
La traseu n-are cum sa te programeze daca nu iei sala, deci la traseu dupa ce iei salea te pogr...
Cand dai sala si treci, iti apare pe calculatorul ala pe care ai dat sala daca vrei sa te programezi la traseu, dai continua si iti alegi ziua si ora cand dai traseul, iti apar pe calculator zilele disponibile pebtru traseu, tu doar selectezi si dai ok, dupa care esti programat la traseu.