| Paul2222 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu examenul auto, mai exact cel teoretic. Mi-a spus un prieten ca dupa ce scoala de soferi pe care ai terminat-o iti elibereaza dosarul, trebuie sa mai astepti aproximativ 24 de ore ca sa intrii in baza de date a politiei sau ceva de genul. Intreb deoarece nu vreau sa stau 2 ore la coada ca sa ma trimita acasa, daca stiti ceva legat de asta raman dator, mersi!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea face sens ce spui. Ce daca stai 2 ore la coada?
Este pentru programare la testul auto, nu?
Oricum testul auto nu-l dai niciodata dupa ce te asezi la coada, ci cand te programeaza Politia, intr-o saptamana daca esti norocos sau in 2 luni, cand au loc si iti fac rezervare.

| Paul2222 explică:

Am intrebat complet altceva, scuzati daca m-am exprimat gresit.
Ma refeream daca ma pot duce sa dau sala imediat cum am primit dosarul in mana de la scoala/instructor sau trebuie sa astept in jur de 24h pentru a ''intra in baza de date'' a DRPCIV.

| RuBeN4450 a răspuns:

Nu deci sa ziceam ca azi ai luat permisul dar tu doar dupoa 1 saptamana 2 il primesti pana se face chestii dar iei ca o foaie atestat si poti conduce cu el pana vine permisul si daca te opreste politia ii dai foaia aceea!