| Cosmincosminel1992 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu un ford fiesta 2002 cu motor se 1.4 benzinar. Cand il pornesc il ajut putin cu accelerația pentru ca daca nu se oprește. La plecarea de pe loc daca nu îl accelerez ceva mai tare se oprește. In mers cu pedala la podea nu prinde demaraj deloc. Parca ar merge in 3. I-am schimbat bujiile. I-am schimbat bobina. Dar tot la fel. Si motorul merge întrerupt de parca nu s-ar alimenta. O parere m-ar ajuta foarte mult

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Turația de relanti, amestecul de combustibil, injectoarele, filtru de combustibil. Depinde de câți kilometri are motorul efectuați, ar trebui pur și simplu, scos de pe mașină, curățat interior, exterior. Schimbat sistemul de alimentare, alte piese uzate, reglat din nou. E un motor din 2002 totuși.