| nelutu33k a întrebat:

am o mare problema am un scuter in doi timpi de 49 cm3 problema este ca porneste foarte foarte greu m-am dat cam 10 minute cu el dar debia ma duce cu 10 km la ora si nu puteam accelera numai putinca daca acceleram mai tare murea motoru si
acum porneste si mai greu si cand porneste nu pot sa accelerez doar putin si moare motoru imediat dar la relanti sta si bujia e tot uda cand o scot si am verificat carburatoru si toot oare sa fie dusi segmenti sau ce ar putea sa aiba va rog mult sa ma ajutati funda

2 răspunsuri:
| Robaciuionut a răspuns:

Eu am un piaggio vespino care imi pornea greu dar mergea cu 60 km/h cu un singur segment pe piston si i-am schimbat segmentii rulmentii de la ambielaj si semeringurile de la ambielaj

| Destiny07 a răspuns:

Posibil pompa de vacuum sau carburatorul infundat, eu am patit exact la fel