| soket a întrebat:

Am o mare problema, am un scuter Malaguti si rezervorul de benzina este de plastic, cu ce as putea sa lipesc rezervorul astfel incat sa nu mai curga benzina. Este o fisura de aproximativ 4-5 centimetri. Dau funda! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| alexutzu26alicante a răspuns:

Daca cunosti pe cineva care sudeaza plastic sau cu fibra de sticla plus solutia care ii trebuie sa se intareasca. A doua este foarte ieftina si poti intreba la orice atelier auto.

6 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Cu POXIPOL. Am avut si eu problema asta mai demult, si s-a rezolvat.
Succes la lipit!:*

| RB26DETT a răspuns:

Eu as recomanda o bucata de la o camera de bicicleta cat sa acopere zona cu fisura, curatat foarte bine si rezervorul si camera sa nu fie praf, aplici bucata de cauciuc pe rezervor in zona fisurii si apoi pui prelandez in jurul bucatii de cauciuc si o tii acolo fixata sa mai mult timp sa se fixeze. [ nu atinge prelandezul cu mana se lipeste extrem de bine] ai grija sa lipesti uniform, sa nu ai spatii libere, succes. daca nu ai o camera de bicicleta nu pune ceva mai subtire decat camerawinking

| KaPy2 a răspuns:

Deci iei o bucata de camera de bicicleta sau masina iti faci un petic mai mare de cat gaura ta si lipesti cu picatura si mai dai un rand de poxilina, poxilina se face ca un plastic si nu mai ai treaba, sau un plastic lipit cu picatura

Răspuns utilizator avertizat
| BarcaDragos a răspuns:

Am avut si eu un prieten cu un scuter Vespa si la fel i s-a intamplat.El a lipit cu scoci si a mers.Deci,da,surprinzator:merge cu scoci!

| RelNlNeR a răspuns:

Tai o bucata de plastic de cat iti trebuie si o lipesti cu banda izolera pe ambele parti sau daca nu cu picatura depinde cum e fisura.