| cozorelu a întrebat:

Am o mare problema cu scuteru.
Vreau sa schimb garnitura de la cilindru pentru ca e veche si scapă compresie.
Am un scuter keeway focus B2 si cand sa scot capacu de la cilindru am dat de un șurub cu cap rotund si țuguiat si Numa nu-l pot desface Nu stiu ce sa ii fac.
Va rog ajutați-mă am nevoie de scuter sa merg la servici.

Răspuns Câştigător
| Clujean25 a răspuns:

Te referi la garnitura de chiuloasă? Șurubul e unul din cele ce ține chiuloasa pe blocul motor? Vezi să nu fie capac pus pe capul șurubului. Îți recomand să cureți bine cu wd40, și să folosești o lampă să vezi exact ce e acolo.

| cozorelu explică (pentru Clujean25):

E o posibilitate.dar am dat cu deruginol si am bătut ușor cu Ciocanu si nu a sărit.

4 răspunsuri:
| cozorelu explică:

Am dat cu deruginol si am bătut ușor cu Ciocanu dar nimic.nu cred ca e capac.ai putea să-mi lași un email sau Facebook sati trimit o poza? facebooku meu ii costel cozorici. Dau funda

| Clujean25 a răspuns (pentru cozorelu):

Pune poza pe imgur si posteaza aici linkul.

| cozorelu explică:

Am reușit pana la urma cu o cheie inelară bătuta cu Ciocanu pe piuliță aia rotundă. Era un fel de capac turnat. Oricum iti mulțumesc.