| Faranumebossulicaaaa a întrebat:

am o mica mare problema, m-am indragostit foarte tare...de muscle cars, modele vechi cum ar fi: dodge gtx din 1971 din astea mai vechi, intrebarea mea este, poti face drifturi cu ele?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu Dodge mai putin.
Cu un Mustang ai putea, daca este pus la punct si un pic preparat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu. Poti face doar "cerculete".
O betoniera cu doua locuri, roti si motor de autobuz, odata ce pierde aderenta, se duce pe pul-a, nu mai controlezi nimic. Alea nu pot lua nici viraje.
Iar un consum cinstit ma gandesc ca e vreo 40%, daca te joci cu acceleratia la viteze de sub 100km/h (ca n-ai desert in Romania, sa-i dai a 4-a pe undeva).

| GabiDumitrescu a răspuns:

Intrebarea e daca poti merge drept cu ele... ca mai toate alea au tractiune spate si cuplu destul de porcos. Vezi aici: https://www.youtube.com/watch?v=sa--LpDZTYc

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Alta întrebare mai, buna iti permiti una? Eu zic ca nu. Este cam 40.000$ un jaf, nu zic de una cu motorizare buna si caroserie si mai buna. Deci fi realist, pentru un asa împrumut platesc copii copiilor copiilor tai. Si da, poti face.

| Faranumebossulicaaaa explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Am 35000, mai am nevoie de de inca 2 luni

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru Faranumebossulicaaaa):

Sigur

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru Faranumebossulicaaaa):

Tocmai ai pus o întrebare acum 6 zile ca ai 13 ani si tu acum ai 35k$ rolling on the floor)) visează copile

| Faranumebossulicaaaa explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Ce prost esti, sunt unchiul lui mi-a dat contul pentru o intrebare