| BucBuciumeanuStefan350 a întrebat:

SALUT TPU, am o nelămurire, am in CIV trecut alte anvelope 225/45 R17, acum am pe masina golf 4 R16 o să am probleme la itp? Teoretic sunt mai mici!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, nu vei trece ITP. Iar daca esti oprit in trafic e posibil sa iti rețină certificatul.

| Panamax a răspuns:

Conteaza doar ce ai trecut in CIV.
Asa poti sa pui di de roaba ca sunt si mai mici dar este ilegal.

| BucBuciumeanuStefan350 explică (pentru Panamax):

Da am trecute in CIV R14 R15 si omologare specială Rar R17 si mi se pare ciudat ca nu am si R16 trecut!

| BucBuciumeanuStefan350 explică (pentru Panamax):

Am trecut in CIV R14 R15 si omologare specială Rar R17 si mi se pare ciudat ca nu am și, R16 si eu asa am gandit ca R17 e maxim si pot merge cu R16 fara probleme!