| ImAnonymous a întrebat:

Am o problema.
Am un audi A6 C5 2.5tdi, totul bine, am mers si imi arată viteza (km/h) am ajuns acasă, oprit si nu am mai pornit-o pana dimineata, cand am plecat numai imi arată cu ce viteza merg.
Ce pot face?

5 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Vezi cu vagcom daca ai pe cineva sa il aiba.probabil ai probleme la baterie sau alternador, is masini care se comporta asa.sau uita-te pe
http://www.ross-tech.com

| MGica a răspuns:

Bateria si alternatorul* nu au nicio legatura cu aratarea kilometrajului unei masini in bord.

| blAster85 a răspuns (pentru MGica):

Esti sigur? eu am mers cu un chrysler voyager ce avea bateria pe moarte, si murisera tot in bord, mergea doar turometrul.nu si indicatorul de km/h

| MGica a răspuns (pentru blAster85):

Sunt sigur. Daca bateria iti este pe moarte nu mai ai alimentare, de unde doamne iarta-ma sa-ti arate ceva-n bord cand motorul masinii tale e mort? Turometrul merge, daca masina este in miscare...

| blAster85 a răspuns (pentru MGica):

Alimentare ai de la alternador motorul find pornit alternatorul incarca ia incearca sa vezi porneste masina, da jos o borna de pe baterie sa vezi, eu iti spun ca am patit-o cu un voyager, bateria deja era moarta si am facut 100km apoi am schimbat-o sitotul era ok.acum nu spun ca si in cazul lui e acelasi lucru.ca sa mearga turometrul chiar daca masina e in miscare ai nevoie de curent.