| mihaidianu a întrebat:

Am o problema cu scuteru meu! Am un malaguti phantom f12r din 2007 si mi se pare ca nu prea trage! Dupa 55km nu prea mai prinde viteza! Scuteru are 11000km! Credeti ca am toba infundata? sau ce ar putea sa aiba?

8 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Ia verifică filtrele, probabil sunt pline de mizerie.

| Mariussss14 a răspuns (pentru 0rlando):

Si asta se poate

| Mariussss14 a răspuns:

Poate sau dus segmenti, pistonu poate si toba e infundata dao jos si curato

| mihaidianu explică (pentru Mariussss14):

Ms de raspuns! Vreau sa iti spun ca dupa ce ii dau cam 57 sau 58km si il las adica nu il mai accelerez dupa ce il acelerez parca moare, nu mai are putere!

| KX9 a răspuns (pentru mihaidianu):

Este setul motor de vina sau carburatorul!

| Razzvan2000 a răspuns:

Carburatorul e cel mai probabil. Curata-l bine, curata si bujia, verifica filtrul de aer. Pornirea la rece e usoara? Daca porneste bine la rece nu prea sunt sanse sa fie problema in motor. Spor!

| mihaidianu explică:

Ms de raspuns! Dar cand prind 57 sau 58km daca il las si dupa aia il acelerez parca nu are putere cum s-ar zice c-am moare! Acum poti sa imi spui mai detaliat ce are?

| Mariussss14 a răspuns (pentru mihaidianu):

Pai nu stiu sa iti explic exact. asta ar veni cand mregi cu el 50 si il lasi si dupa il accelerezi inseamna ca nu iti trage benzina si iti trage doar cand il accelerezi uh
Verifica si carburatorul la jigloare curatal tot!
Funda?