| RobyCIP a întrebat:

Am o problema cu scuterul meu. Este marca yamaha neos 2t 49cc. De cateva saptamani se aude un zgomot ciudat in locul unde se afla cureaua ca un scurt-circuit si se aude de cand pornesc scuterul si pana il opresc. M-am uitat in carter si totul parea in ordine.La inceput am crezut ca poate fi de la role sau de la curea insa daca era de la acestea nu se auzea cand stateam pe loc.Va rog daca stiti de la ce poate fi spuneti-mi si mie! Orice raspuns concret ma poate ajuta asa ca va rog sa imi zice-ti de la ce credeti ca poate fi? Multumesc! Funda celui care m-a ajutat sa descopar happy!

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Rulmentii de la ambielaj, dupa cum explici!

1 răspuns:
| RobyCIP explică:

Daca este de la rulmenti mai pot merge asa cu el sa zicem cateva zile cativa km?