| jumperino a întrebat:

am o problema m-am inscris la o scoala auto am dat si toata suma de bani si actele si nu poate sa ma bage in calculator pentru ca sunt pus la o alta scoala. Ok eu chiar am vrut sa dau la scoala cu 2 ani in urma undeva si m-am razgandit si n-am dat nici bani nimic dar ei m-au pus in calculator. I-am sunat si au spus ca e imposibil sa ma scoata din calculator, asta ieri. Am sunat si mi-au spus ca azi sa aduc suma de bani si sa mai dau si examenele. Ma gandesc si eu ce bani vor ca eu nici n-am facut scoala la ei, nici lectii, nimic, nu stiu cum sa procedez in situatia asta. Vreau sa invat la scoala asta care am dat acum, am dat si actele si banii dar ei nu pot sa ma bage in calculator pana nu ma scoate de acolo unde am vrut sa dau mai inainte. Eu cred ca poate sa ma dea afara sau altceva acolo dar ei nu vor, spuneti-mi va rog ce se poate face in situatia asta

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Reclamați la OPC și la poliție, eventual, pentru folosirea abuzivă fără acordul scris al dumneavoastră de date personale. Căci, pentru a putea apărea ca înscris la ei, trebuie să fi făcut niște acte false de înscriere.
Nu trebuie să vă enervați, nici să îi sunați sau să le faceți vizite. Pur și simplu reclamații. Dar, partea proastă este că până la soluționarea problemelor cu respectiva firmă sunteți în Imposibilitate de a merge la altă școală de șoferi.
Succes și luni la poliție și OPC.

| jumperino explică:

Acolo o greseala banii chiar nu am dat dar mam semnat si dupa am zis ca nu vreau sa mai fac scoala si ca gata dar ei oricum mau pus in calculat eu nici cu gandu ca sunt pus la scoala aia mai ales ca am terminato, cum e posibil sa fac sa ma scoata din scoala ai nu vreau sa le dau bani si sa dau examenele acolo mai ales ca am dat la scoala asta care sunt acum