| Thunder182 a întrebat:

Salut TPU! Am o Skoda Octavia 2 an 2008 si ieri mi s-a aprins in bord martorul de faruri, pozitii, stopuri. Am tras pe dreapta si am observat ca mi s-a dus faza scurta pe farul din stanga fata. Vreau sa-l schimb, dar nu stiu ce bec sa iau si cum imi dau seama care este cel potrivit pentru masina mea, unde trebuie sa ma uit. Am auzit ca H7 ar fi ok, dar am zis sa va cer ajutorul mai intai.
Dau funda.

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Scoti becul, mergi cu el la magazinul de piese auto si ceri unul la fel.

| Gligore2000 a răspuns:

H7,se inlocuieste in 20 de secunde.