| anonim_4396 a întrebat:

am permis de conducere categoria b luat [dobandit] in tara gabon, africa. este valabil in Romania. doresc raspuns doar de la cei care sunt siguri%. multumesc

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul obtinut in Gabon nu este valabil in Romania si nici nu poate fi preschimbat in permis roman, fara scoala de conducere si sustinerea testelor teoretic si practic.
Pentru a fi sigur te poti adresa la Serviciul de permise din judetul tau.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La ce sa raspundem? N-ai pus nici o intrebare.

| JohnyMoga a răspuns:

Pai gandeste-te daca iei permis in Romania dc il poti folosi in tari straine judeca daca faci in Italia dc poti sa-l folosesti in Romania laughing) e logic

| shotys a răspuns (pentru JohnyMoga):

Pai permisul nostru nu e valabil in gabon. iar ceea ce spui tu te referi doar la europa.noi facem parte din UE. In europa este o directiva care nu permite anularea unui act eliberat de alta tara din UE

| JohnyMoga a răspuns:

Doar acele tari care is is UE pot folosi si in alte tari permisul

| shotys a răspuns:

Sau daca pot sa al preschimb an Romania