| Linkus a întrebat:

Am picat traseul de 2 ori si maine merg sa ma programez a3a oara si probabil o sa am examenul undeva prin ianuarie. deja am investit o gramada de bani si timp pentru a-mi obtine permisul de conducere si imi doresc asta foarte foarte mult, e visul meu de cand eram copil, sa conduc masina. Prima data am fost picat pentru neacordare de prioritate, iar a doua oara nu am selectat bine banda de iesire din giratoriu si am intrat pe contrasens sad. Am fost foarte dezamagit de fiecare data si sunt foarte pesimist, am impresia ca nu o sa pot sa imi iau permisul niciodata, mi se pare foarte greu in alea 20-30 de minute sa nu faci 2-3 greseli si sa ti se adune 21 de puncte. De condus nu conduc rau, ma descurc chiar bine cand sunt cu instructorul dar cand sunt cu politistul in masina parca imi pierd luciditatea desi cu emotiile nu am probleme... Va rog cine poate sa ma ajute cu un sfat, cu greu as mai trece peste inca un esec. imi doresc atat de mult plasticul ala roz sad

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ia un calmant inainte sa mergi la examen

| FlorinCiokan a răspuns:

Man. Suntem oameni. Trebuie sa accepti totul asa cum e. Eu acum pe moment ma gandesc sa iei legatura cu acel politist careva va asista la traseu.
Ori vorbesti cu el sa "va cunoasteti " sa fii relaxat cand esti cu el sa fii in largul tau si esti sigur ca treci. Accepta totul ce primesti in viata.
Pentru mine e usor de zis, te cred ca ai pierdut niste bani dar trebuie sa inveti sa accepti viata asa cum e.
PS : Spune-mi si mie dupa ce ai picat prima data cate ore a trebuit sa faci sa poti sa dai a 2 a oara traseul si cat ai platit pe acele ore?
Bafta.

| Linkus explică (pentru FlorinCiokan):

As vrea eu sa fie doar 50 de euro. eu stiu de 300 laughing. Dupa ce am picat am mai facut 3 sedinte ( 6 ore ), 80 de lei m-a costat o dedinta (240 toate 3) si inca 100 de lei taxa de examen

| FlorinCiokan a răspuns (pentru Linkus):

2 prieteni de ai mei 50 de euro au dat laughing. Eu zic sa incerci cu 50 euro. Ca daca nu trebuie sa platesti iar vreo 340lei cum ar veni 75 euro... Succes!

| Costea_Daniel_2000 a răspuns:

Ai reusit?