| Darius2019 a întrebat:

Am si eu o intrebare, as vrea sa imi schimb boxele din portbagaj la un fiat punto din 99, boxele ce sunt acum au un fel de mufa, aici e imaginea cum sunt ele https://imgur.com/a/KHr9ZrK iar pe net nu au mufa si ma intreb daca pot pur si simplu sa cumpar boxe compatibile (diametru) si sa lipesc firele? !

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"pot pur si simplu sa cumpar boxe compatibile (diametru) si sa lipesc firele"

corect, doar să izolezi lipiturile

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Da, se poate. Ai nevoie de papuci mama, tata, care sunt izolati. Firele pe boxe vin cositorite cu ciocan de lipit. Conteaza cati wati au boxele. Ca sa ai un sunet foarte bun, boxele se pot acoperi cu iarba de mare. Ai mai multa fidelitate.

| Darius2019 explică (pentru baru):

Pai casetofoul e 4x50w deci boxele trebuie sa fie de 50w?