| Adytza551 a întrebat:

am si eu o intrebare. Ce poate sa imi faca politistul daca ma opreste si eu nu am asigurarea la mine adica am uitat-o acasa dar restul e in regula... va rog frumos cel mai complex raspuns sunt incepator! dau funda

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Platesti amenda pentru neatentie si neglijenta! Cand mergeti cu masina,nu uita sa iei actele in portofel cu tine: asigurarea masinii,talonul si permisul de conducere,buletinul sau cartea de identitate,actele de verificare a masinii dvs. de la RAR(vezi sa nu expira data,ca te penalizeaza pentru intarziere), sa conduceti cu prudenta maxima, cu viteza normala sau redusa, nu vorbiti la telefonul mobil in timpul condusului. Daca va suna telefonul, trageti la dreapta si opriti masina, semnalizati avarie si puteti sa vorbiti la telefon.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui sa stii lucrurile astea mai ales ca esti incepator. primesti o amenda si atat

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Te amendeaza pentru ca nu ai toate actele la tine; el stie daca masina are i.t.p. valabil, asigurare, rovinieta

| SunnyDay88 a răspuns:

Incepatar, incepator dar n ai citit legislatia?

| VladGH a răspuns:

Te amendeaza, apoi iti ia toate datele si iti cere sa te prezinti cu asigurarea la o adresa unde ti-o dau ei. Daca nu o sa te prezinti cu asigurarea o sa-ti mai vie o amenda.

| Coso_Cosmin_1994 a răspuns:

Depinde si de politist poate sa fie unul intelegator, mai sunt si politisti intelegatori nu doar coruptii, in cel mai rau caz amenda!

| Edy_Staicu_1974 a răspuns:

In cel mai rau caz iti da amenda! Mama a facut asa ca nu stia unde e asigurarea prin masina si a zis politistul ca ii da 8 mil amenda! Si cand a gasit-o a scuze la 1.200!(A depasit viteza legala! NU mama un var