| crysty7776 a întrebat:

am si eu o intrebare, daca atunci cand pun contatctul la masina apare martorul de la baterie si de la ulei pe culoarea rosie dar dupa ce pornesc masina dispar, e vreo problema?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E ceva normal. Anormal ar fi daca se aprind in timpul mersului.

| sierra1 a răspuns:

E de bine ce-ți apare

| LPCTSTR a răspuns:

Vreo problema cu bateria? Cati ani are?

| Holiday a răspuns (pentru LPCTSTR):

La masina ta nu se aprind pana sa porneasca motorul?!laughing

| LPCTSTR a răspuns (pentru Holiday):

Nu stiu man, masina mea este inca in fabrică rolling on the floor

| Holiday a răspuns:

La toate apare si e normal sa fie asa. Pana sa porneasca motorul nu ai nici presiune la ulei si nici nu ti se incarca bateria. In concluzie iti apar indicatoarele de atentionare. Problema e daca raman aprinse mai mult de o secunda dupa ce pornesti motorul.

| Irinelp a răspuns:

Nu nu e nici o problema, sau aprins dor putin pentru a vede ca acei martori din bord sunt inca functionali, daca acei martori stau aprinsi incontinu atunci are probleme masina.

| crysty7776 explică (pentru Irinelp):

Cat chea este pusa in faza de contact nu se opresc dar dupa ce o pornesc dispar

| Irinelp a răspuns (pentru crysty7776):

Pentu că și martorii se pot strica și ca să vezi că funcționează încă se aprind în momentul contactului și se sting după ce motorul este pornit dacă nu are nici o problema mașina.

| BloodMoney a răspuns:

Problema e sa nu iti ramana aprinse dupa ce dai cheie, sau sa se aprinda cand circuli...