| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare deoarece doresc sa imi achizitionez o motocicleta, de fapt 2 intrebari: 1. )Ce echipament iti trebuie si cat ar costa (eu vrea sa folosesc moto pentru a merge la liceu o distanta de 15 km doar dus si inca 15 km intors, nu vreau sa circul cu moto cu 120 ci cu 60-80 si ma gandeam sa nu imi iau costum de piele ci unul de schi din material dur care are strat de protecti inpotriva vantului(este o mare prostie?)daca da cat m-ar costa tot echipamentul pentru moto(casca, costum, cizme, manusi). 2. )Ce acte sunt necesare pentru inmatricularea unei moto de 125 cc normala nu pe primarie(adica cu tote taxele, ca o masina normala). Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| a4techsuiram a răspuns:

Casca=intre 100 si 400 lei costum de moto= in jur de 300lei in legatura cu inmatricularea pe judet nu stiu... Acuma am o intrebare buna! tu vrei sa te imbraci cu costum de moto si cizme si sa mergi la liceu cu viteza de 60-80? De ce nu iti iei un scuter decent te imbraci cum vrei iti iei o geaca mai groasa si manusi ti-l inmatriculezi pe primarie cu 35 de lei si gata
tongue

| SoundTHeWave a răspuns (pentru a4techsuiram):

Simplu!,nu poti compara o honda cbr125 sau yamaha yzf r125 (ambele de 125) cu un scuter, plus ca fiind honda sau yamaha te va tine ceva vreme.