| mihaidiablo a întrebat:

Oare cat costa sa schimb kitul de ambreiaj la un Opel Vectra B?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In functie de motorizare, e minim 200 de lei kitul, si manopera 200-400.
Asta cu piese ieftine, si mecanici de cartier.

| Krax256 a răspuns:

Pretul kitului + manopera - minim 300 de lei

| FakeJoker a răspuns:

Depinde de motorizare in primul rand, si ce schimbi
Costurile merg asa :
-kit ambreiaj (doar ambreiaj, fara volant), vreo 200-600 lei +manopera
-kit ambreiaj cu tot cu volant, si asta e cel mai probabil daca e diesel, ca se duce volanta si nu ambreiajul in sine -850-2400 lei +manopera, care e cam la acelasi pret ca si ambreiajul, poate 50-100 in plus.

| mihaidiablo explică (pentru FakeJoker):

Motorul e 1.8 16 v benzina