| Adryan28 a întrebat:

Am si eu o masina de Bulgaria cu toate actele valabile si vreau s-o inmatriculez pe Romania pe numele meu, dar in cartea masinii scrie numele proprietarului bulgar.

Intrebarea mea este urmatoarea: Daca masina este pe numele bulgarului oare as putea s-o inmatriculez? Sau acel bulgar care a avut masina trebuie s-o radieze de la el din tara? Sau poate daca ma duc la drpciv pipera cei de acolo o vor radia din acea tara ca sa pot inmatricula masina pe Romania?

1 răspuns:
| Vektor a răspuns:

Trebuie sa ai contract de vanzare cumparare in original (in bulgareasca) si traducere legalizata a contractului.
daca nu ai acte de vanzare-cumparare pe masina, masina tot a bulgarului este.