| Bfd_Robert_1999 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o problema,am facut accident,vinovatul am fost eu si o sa facem pe cale amiabilă la Rca,dar masina nu este pe numele meu, trebuie sa vina proprietarul sa semneze ceva?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nici vorba. Toate demersurile in caz de accident le face persoana care se afla la volan, indiferent de calitatea lui. Nicaieri nu este nevoie de prezenta proprietarului sau de semnătura lui.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar agentia de asigurari ce spune? Erai asigurat pe masina aia?
In principiu, daca exista un contractd e comodat, este problema ta, daca nu exista nici un contract de folosire a masinii, atunci se pare ca trebuie sa umbli cu propietarul dupa tine.