| costin007 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o problema, am un renault megane 2 si nu imi mai merge geamul din dreapta fata (nu se mai deschide din butonul de pe usi nici stanga, nici din dreapta doar de pe al treilea buton din consola de la frana de mana care actioneaza toate geamurile) sigurantele sunt bune. Mentionez ca cu o zi in urma a mers si azi cand am pornit masina nu mai merge deschis decat din butonul general care le deschide pe toate.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Motor ars, macara defectă. Demontează și nu intreba online

| costin007 explică (pentru sierra1):

Tu macar ai citit ce am scris eu? Cum sa fie motorul ars daca merge din central? Cum sa fie macaraua arsa daca merge din butonul central? Am spus ca nu mai merge din butonul de pe usa soferului si cea dreapta merge doar din butonul de pe centrala ce actioneaza toate geamurile daca nu sti nu mai raspunde aiurea te rog

| sierra1 a răspuns (pentru costin007):

Corect, atunci ăla fiind singurul buton ce fucționaează, reanalizăm : cine-o fi de vină? celălalt buton sau circuitul de la de la el? ce zici?

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Probabil un conector (mufă) are pinii oxidați. Îți trebuie schema electrică.