| costin007 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o problema ce nu ii dau de cap. Am un renault megane 2 si de vreo 2 saptamani cand este umezeala sau ploaie afara mi se deschide geamul din dreapta singur (in timp ce merge masina nu si cand este incuiata) si nu ii dau de cap. Care ar fi problema? Si chestia asta se intampla doar cand este umezeala afara cand este cald nu face...

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Desfa butoanele de la sofer si butonul de la pasager, da cu spray de contacte in ele, si vezi daca se mai intampla. Dai si in mufe.
Daca se mai intampla, vezi unde au module (in portiere, in consola... vezi tu) si curata-le si pe alea.