| mihaimiron a întrebat:

am si eu o problema cu drujba! Respect pasii pornirii dar nu porneste! Da motive ca ar vrea sa porneasca dar nu merge! Dau funda

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Aer are? Adica vezi sa nu fie infundat filtru ala rau, daca nu l-ai curatat niciodata sigur e imbacsit si nu porneste nicicum.

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, incearca sa cureti bujia, sa pui socul cand incerci sa o pornesti, daca atunci cand scoti bujia o vezi uda, curat-o si incearca sa pornesti drujba, daca bujia nu e umeda, atunci pune-i cu o seringa niste benzina in cap la piston, pui bujia si dai la demarou, succes

| cyupaku a răspuns:

Ai bagat mai mult ulei in benzina

| Dumitru_Doru_1953 a răspuns:

Curata-i capatul dinauntru al bujiei, Daca nu stii cum, roaga un prieten sa te ajute. O scoti cu cheia de bujii, si o arzi la capatul dinautrul drujbei. Cureti scrumul, eventual si cu putin smirghel si o montezi la loc. S-ar putea sa pui prea mult ulei in benzina si se colmateaza capul bujiei si nu mai face scanteie. Daca tot nu merge, cauta o bujie la un vecin si incearca cu ea, poate e defecta a ta