| Adriaw48 a întrebat:

Am si eu o problema.
De ceva timp pedala de ambreiaj de la masina mea nu se mai ridica si ramane blocată la jumatatea cursei si sunt nevoit sa bag piciorul sub ea si sare ea singura la loc.
Uneori cand il calc se apasă foarte liber pana la jumate.
Care sa fie cauza?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Pompa hidraulica de frana. Garniturile la piston.

| baru a răspuns (pentru baru):

Multumesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent du masina in service, ca risti sa faci accident daca se blocheaza si sa nu omori pe cineva.

| Digikey a răspuns:

Asa face uneori ambreiajul hidraulic.Vezi ca isi ia lichid tot din recipientul de la frane, dar de undeva mai sus, ca sa nu ramai fara lichid.
Controleaza mai intai ca nivelul de lichid de frana este la maxim.
apoi controleaza sub pres la pedala de ambreiaj daca sunt pierderi.
Am mers cateva luni asa cu o masina pana si-a revenit singura.Nu avea pierderi doar ca revenea mai greu pistonasul de la pedala de ambreiaj.