| costin007 a întrebat:

am si eu o statie auto si mi se cam incalzeste, cum as putea sa ii fac o racire si din ce, vreo idee aveti?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu o acoperi, fixeaz-o intr-un loc aerat. e suficient atât

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trebuie sa ii faci nici o racire, ea se infierbanta dintr-o cauza. Poate ai legat difuzoare multe difuzoare in paralel, sau unul singur dar cu bobinajul in scurt, si i-ai pus o sarcina prea mare, ori finalii nu sunt lipiti bine pe carcasa, si se incing prea tare.

Racire ii poti face cu un ventilator de pc, ca tot la 12v functioneaza.