| Mih_Mihai_2000 a întrebat:

am si eu un scuter piaggio, scuterul este cumparat de 3 zile. Am observat ceva ciudat la el il pornesc merge putin si se opreste are scos furtunasul ala de la carburator turul sau returul cand il bag la locul lui nu porneste absolut deloc cand il scot si il pornesc vad ca nu trage iau furtunasul ala si trag putin din el si imediat merge scuterul in sensul ca merge scuteru trebuie neaparat schimbat carburatorul?
De suflat l.am suflat cu compresorul dar degeaba.
Dau funda

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Omule, acel furtunas nu e tur-retur, acel furtunas e vacumul de la pompa de benzina, acel furtunas sufla si trage cate putin aer ca sa tot deschida supapa din vacum ca sa ii dea benzina scuterului, gandeste putin logic, pune furtunasul unde a fost la locul lui si gata.

| Mih_Mihai_2000 explică (pentru DaniTDCI):

Nu merge