| Utilizator600cmc a întrebat:

am si eu un Yamaha Tzr 50.
Are pe ea Set malossi 80, Muzicuţă malossi, Gât admisie malossi, Carburator 26 malossi, Filtru sport malossi, Tobă sport gianelli.
Kitul de 80 Malossi mi s-a distrus. dacă îi pun un Kit 80 care nu este de la Malossi îmi va trage la fel? Sau nu va mai trage cu aceeaşi forţă?

3 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Da, o sa-ti traga important este sa-i faci un rodaj asa cum scrie la carte, 3 plinuri de benzina, fara pasager pe scuter si nu mai tare de 50Km/h pe timpul rodajului!

| Utilizator600cmc explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Motocicleta este din 2007 inca nu i-am facut nici un rodaj. Ea imi fugea cu 150km/h. Deci daca voi pune un Kit non-firma imi va trage la fel nu?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Utilizator600cmc):

Cu siguranta o sa-ti traga, dar asa cum ti-am scris grija mare cum o sa-i faci rodajul la noul Kit! Este foarte important ca in primii zeci de kilometri sa tii motorul la turatii mai joase si uita de "blana" macar 300-400 de kilometri! Multa bafta si drum uscat!