| anonim_4396 a întrebat:

Am un Audi A3 2.0 TDI din 2004 cu cutie automata BKD si am niste probleme. Prima problema apare atunci cand pun contactul. Daca bag cheia in contact si o rotesc fara a porni motorul, mi se aprind ceasurile de bord insa dupa cam doua secunde se aude un beep, dupa care luminile de la ceasuri se opresc si unii martori stau aprinsi chiar si cand scot cheia din contact. Azi de dimineata, am pornit masina din nou si cu toate ca a pornit, din nou, aceeasi problema. Numai ca de data asta, nu mergeau ceasurile deloc. Desi eu turam foarte putin masina, acul nu se misca iar display-urile erau toate stinse.
A mai patit cineva asta? Si daca da, cum pot rezolva?
Va multumesc!

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Service auto?

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Astia de la service vor cam 3000-4000 € pentru reparatie, ceea ce nu cred ca merita. Ar insemna ca m-ar costa mai mult service-ul decat am dat pe masina. laughing

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, atunci, e clar ca are o problema... si nu vad cum o poti rezolva, altfel

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Ciudat este insa faptul ca masina pana acum o saptamana nu avea nimic de genul. Ci decat o problema la un injector, care a fost rezolvata schimband doua injectoare. Dar acum e problema cu bordul si chiar nu stiu ce sa fac. Adica nu as vrea nici sa dau 3000€ pentru reparatie, dar nici sa o fac cu 100 si sa se strice la cateva zile dupa.

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Man, nu ma pricep la masini, insa e putin clar ca iti trebuie un specialist, in teorie cel putin o problema electrica ai, daca nu chiar una de cip (din cate am impresia eu, toate masinile de cativa ani buni au cip si toti martorii de bord de cip depind)