| EdyPn a întrebat:

Salut TPU. Am un BMW e90 am decuplat bateria și mi s-a ars calculatorul de lumini, are ceva dacă merg cu mașina? Trebuie sa ajung la munca. Dacă merg cu ea se poate strica și altceva? Multumesc

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ai decuplat bateria respectand pasii ei de decuplare, desfacand mai intai borna negativa (-) si apoi pe cea pozitiva (+)
De mers fara lumini este ilegal, si vei avea probleme, asa ca pana vei remedia problema masinii nu o conduce asa.

| darrio2007 a răspuns:

Ia tramvaiul, Nu ai voie sa mergi cu masina cu defectiune la lumini.

| Violleta2022 a răspuns:

Este ilegal sa sofezi o masina cu defectiuni la partea electrica, nefuncționand calculatorul de bord si luminile.
Daca esti prins, masina iti este imediat ridicata pe rampa si dusa de Politie.
Roaga un prieten sa te duca la munca in ziua aceea, sau ia un taxi, ori autobuzul, dar nu risca sa mergi cu o masina defecta, fara lumini si semnalizare.

| Zuzu1991 a răspuns:

?!?
deci tu nu poti sa semnalizezi in nici un fel dar intrebi daca "are ceva"?!?
ce ai baut/fumat/tras pe nas? vreau si eu big grin