| VwBora a întrebat:

am un bora 1.6 16v 2003, as vrea sa îi pun o cutie de 6 trepte, e posibil?

4 răspunsuri:
| KronstadtResurrection a răspuns:

Bineinteles. Daca ai banii necesari o poti face fara probleme.
Cam asa arata cutia: http://www.ebay.co.uk/......2632151453

| VwBora explică (pentru KronstadtResurrection):

Mi.ar ajunge 400 de euro?

| VwBora explică (pentru KronstadtResurrection):

Problema e ca văd ca acea cutie e de disel (ajm 116 cp) se potrivește?

| FakeJoker a răspuns:

Din cate stie, un schimb de cutie este foarte complicat de realizat, de obicei trebuie aceeasi motorizare si de preferat chiar si aceeasi marime de motor ca sa fie compatibile, pentru chestia asta trebuie sa mergi la cineva specializat, pentru ca pe langa schimbul de cutie propiu-zis se vor face si anumite ajustari la calculatorul masinii legat de trepte, admisie, turbina (daca exista) etc...