| alexmoruzi2004 a întrebat:

Am un Focus din '99, motor diesel, TDI, cu 90 de cai. Problema este urmatoarea: de la o vreme, radioul nu mai functioneaza, eu cred ca este siguranta, dar nu stiu unde este, si mai grav, nu stiu ce are radioul. Imi poate spune cineva? (Urgent) Dau funda :-)

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Dar afisajul luminos al radioului functioneaza? Cu alte cuvinte, "se aprinde"? Daca inca "se aprinde" atunci inseamna ca nu e siguranta. Daca nu se aprinde atunci e siguranta, locul panoului de sigurante il gasesti in cartea tehnica a masinii.
Daca nu ai cartea, intra pe site-ul de la ford
http://www.ford.ro/......eUtilizare
si scrie seria sasiului acolo dupa cauta.