| Remus36 a întrebat:

Am un ford fiesta, motor 1.3, benzina zetec, imi puteti spune de ce nu se accelereaza la rece?

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

In mod normal, masinile pe injectie n-ar trebui sa faca asa... Dar, poate nu ai injectie controlata prin computer (poate e model mai vechi)
Motorul functioneaza normal la peste 80 de grade, cele mai noi functioneaza la 90 de C. Deci, trebuie ambalat putin.

| liviugeorge a răspuns:

La 1.3 erau mici probleme la formarea amestecului probleme cu clapeta de acceleratie un motoras pas cu pas cred ca ceea mai buna rezolvare e samregi la un atelier sa ii faci un test motor sau eventual da mi mai multe detalii