| alexbun12 a întrebat:

Salut TPU! Am un logan 1.4 mai fara aer și fără servo și când ii dau drumul la căldură temperatura apei creste iar dacă o opresc temperatura apei se duce la jumătate își revine, ce poate fi?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O problemă electrică, probabil.
Normal ar fi să scadă temperatura motorului când folosești căldură, sau să stea la jumătate.

| helpforyou a răspuns:

Posibil termostat defect sau pompa de apa. Mai sunt si alte cauze posibile. Mergi la service.

| Eeu a răspuns:

Dacă termostatul ar fi defect, acesta se blochează ori pe închis, ori pe deschis. Deci termostatul se exclude. Posibil pompa de apa sa fie problema.