| RaMbOo2017 a întrebat:

am un Mercedes E class 220 cdi din 2003 și am o problema minora zic eu, acum seara încercasem sa merg pana la magazin și intru în mașină învârt cheia în contact, pornesc toate dar în schimb când pornesc observ ca ceva sub mașina face ca și cum ar fi înfundat un zgomot ca la mașină de spălat, când trage apa, și nu pornește mașina învârt cheia pentru a porni și nu se întâmplă nimic, am nevoie de puțin ajutor dacă ma puteți sfătui!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil ai demarorul defect, sau chiar bateria descarcata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa. e greu se be dam seama ce ar putea fi, scade puterea, are fluctuații la relații? Merge "in 3 pistoane"? Scoate fum? Dacă da, ce culoare? A fost curățat EGR, Turbina? Evacuarea poate fi înfundată, traseul etc... Pompa de apa nu mai funcționează in parametrii, senzorii pot sa fie duși... Sunt multe lucruri, mai bine, zic eu, mergi la un mecanic pentru diagnoza, îți ca zice el mai bine dacă are mașina in fata