| anonim_4396 a întrebat:

am un opel astra g din 2000 motor 1.6 16v si nu stiu ce distanta trebuie să aibă bujiile dintre electrod si polii pe care trebuie să facă scânteie?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Depinde de bujie și de electrozi. Nu le modifica poziția constructivă, montează-le așa cum le iei de noi

| ToXyc97 a răspuns (pentru sierra1):

Am avut bujii BOSCH cu 2 electrozi cu 1mm acolo unde face scânteia si astea ngk de le am acum tot cu 2 electrozi sunt si au o distanta mai mica parca 0.7mm

| sierra1 a răspuns (pentru ToXyc97):

Cum spuneam: lasă-le așa cum le face fabricantul, știe el bine ce face