| Benjamin192 a întrebat:

Am un Passat CC și intr-o luna i-am făcut 2 regenerări in service deoarece mi-a apărut in bord filtru de particule. Ce trebuie făcut ca ma gândesc ca va apărea din nou?

1 răspuns:
| Adrian5575 a răspuns:

Daca faci drumuri scurte sau mers in oras, o sa fie tot timpul infundat. Sau poate ai un injector care baga multa motorina, iar motorina nearsa se depune in filtru sub forma de funingine. Baga niste motorina extra si fa o tura pe autostrada, pe la 3000-3500 rot/min mers constant, sa se incinga bine filtrul de particule.