| Barbu_Daniel_1995 a întrebat:

am un scuter piaggio nrg mc 2 si cand il pornesc ramane accelerat si merge singur si cand vreau sa accelerez se opreste ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Acum 2 saptamani am intamplinat si eu aceasta problema doar ca la mine nu se oprea.
La mine a fost de la soc, era reglat gresit, regleaza avansul, regleaza socul(daca e manual), si regleaza acceleratia.

2 răspunsuri:
| Tediy_Tediy_1998 a răspuns:

Curata carburatorul iar dupa fai reglajele cum trebuie. Adica dul la un specialist sa ii regleze combinatia dintre aer si benzina face foarte multwinking

| Ionutelll5 a răspuns:

Regleazăi relantiul...un surub in cruce la carburator.