| daniel11 a întrebat:

am un vw passat highline, si am cauciucuri 235/35R17 si as dori iarna sa pun 225/45/R16 se poate sa le pun mai inguste iarna? MULTUMESC!

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Din cate stiu iti permite in talon sa pui de 225 deci este ok. Ar fi o idee buna iarna cu cauciucuri mai inguste fiindca ai aderenta mai buna dar ai grija sa iti permita si flansele nu doar legislatia, sa nu fie concave si sa intre roata mult in interior, dupa aia sa atinga!

| MaxiValau a răspuns:

Da, poti sa le pui, si este recomandat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,daca sunt inguste "taie" mai bine zapada; ma ocup cu asa ceva;