| darktoubab a întrebat:

As dorii sa achizitionez o statie si nu stiu prea multe in acest domeniu. Aceasta http://m.emag.ro/......E4CNTBBBM/ cum este? Mentionez ca vreau sa fie o statie rezonabila, care sa meraga la o distanta de 10 km sau chiar mai mult. Daca nu este buna, imi puteti recomanda una? Va multumesc!

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Statiile TTI sunt foarte bune, eu nici n-as cumpara altceva.
Comunicarea la 10km pe drept e cam la limita. Fiind vorba de banda FM, orice obstacole dintre tine si cel cu care cumunici (dealuri, blocur...) pot incurca emisia. Si degeaba ai statie puternica, nu faci decat sa ii incurci si pe ceilalti, tu oricum ii vei auzi doar pe cei de aproape, ca pe receptie nu conteaza cat de "tare" e statia ta, ci a celui care emite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antena face diferenta.
Statia este destul de buna cea de la Emag.
Am avut inainte una de 2mil si am luat de curand una de 8 mil(President).
Nu am sesizat diferente.Am doar mai multe butoane inutile.
Si pot sa-ti desenez din memorie un etaj final de emisie in banda de 11m, ca idee.

| darktoubab explică (pentru anonim_4396):

Si ce antena mi.ati recomanda?

| darktoubab explică:

Ok,am inteles ca antena face diferenta, dar daca as cumpara pe http://m.okazii.ro/......a171913228 si as dori ca dupa un timp sa schimb antena, ar trebui sa tin cont de niste cerinte sau sunt toate universale? Va multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru darktoubab):

Antena ML145 cu magnet.