| BaronVonBavaria a întrebat:

Salut TPU
As nevoie de un mic sfathappy nu stiu ce sa fac as dori sa imi cumpar un Volkswagen Golf 2 ca si prima masina dar unii zic ca de ce vreau o rabla veche din 1987?!
Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Cristian_3330 a răspuns:

Sa o cumperi. E o masina foarte buna

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu! Chiar nu iti recomand Golf 2 fiindca se stie ca a fost cel mai prost model de Golf din toata seria de la 1 la 6 inclusv Golf Cabrio si ce au mai scos ei modele din alea iesite peste noapte, in al doilea rand este o masina veche la care vei platii impozit si taxe uriase, dupa aia piese nu mai gasesti chair daca ai banii sa le cumperi decat la dezmembrari si nu stii ce iei de acolo poate le iei deja stricate fiind atat de vechi modelul de masina, eu iti recomand un Golf 3 fabricat dupa `94 fiindca cele dinainte de `94 au avut mici bube si nu mai bagi prea multi bani in el decat consumabilele o sa le mai schimbi. In Golf 2 ai mult de bagat, foarte mult daca vrei sa o faci cum trebuie si sa iti treaca de RAR si ITP fara spaga si asa mai departe, adica sa fie in perfecta stare sa nu mergi cu frica sa nu te lase in drum + ca vine iarna si o sa ai probleme cu un Golf 2. Alege un Golf 3 si nu o sa iti para rau!

| Stefanu a răspuns:

Poti sa cumperi si mai noua cu un pret bun.
De exemplu pe auto.ro este Golf 3 cu 1000 sau 1500 si nu e gunoi deoarece e recent adus din Germania sau Olanda,belgia,austria,etc.(unde stim ca este autostrada, nu sunt gropi, etc.)
Asa ca poti cumpara pana in 1500 si mai noua, dar tu stii.

Sper ca te-am putut ajuta.
Stima!

| danielcretu1980 a răspuns:

E cam veche.
dar daca merge si e buna, go for it.

in tot cazul nu cumpara nimic sub 1500 euro. e gunoi garantat.
daca nu esti mega specialist in reparat masini te va costa o avere s-o faci cat de cat functionala.

| BogdyBogdan a răspuns:

Cauta pe www.4tuning.ro si gasesti golf 4 cu cel mult 2000 euro. golf 2 e o masina ff veche.gandeste-te si la siguranta pe care ti'o ofera.adica niciuna.