| AllexXtreme a întrebat:

Salut TPU, as vrea in scurt timp sa imi achizitionez un autoturism si nu stiu ce alegere sa fac! Golf 5 tdi sau Passat B6 1.9TDI? Voi ce spuneti?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt la fel de proaste, poate Passat e mai prost, ca are so frana de mana electrica (slaba, scumpa).

Daca ar fi ultima sansa de a merge cu masina, as lua Passatul.
Golful nici de livrat pizza.

| Xmen22 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar dintre e90 sau a4 b7?

| Gligore2000 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Daca ti-ai luat teapa cu un Wolkswagen, deoarece se pare ca nu te pricepi deloc la mecanica si nici bani nu ai,(inainte aveai un rahat de Dacia 1300 )nu inseamna ca masinile nu sunt bune.Tu esti problema.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Xmen22):

Clar e90.
B7 mi-e tot aia cu un B5 din 96, n-au imbunatatit nimic, cu toate ca sunt ok.
BMW-ul e comod si sprinten.

| Xmen22 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Sau passat b6 common rail?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Xmen22):

Sunt la fel de proaste ca PD, nu e mare progres cu ele.

| Xmen22 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu știu ce să mai zic, ce mașină ok sa găsești la 4000-5000 euro

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Personal as merge pe golf 1.9 fiind mai simplu, usor de intretinut si motorul e ok pe asa caroserie. Dupa mine, Passat are nevoie de minim 120cp.

| GopnikulBogdan a răspuns:

Amândouă sunt bune, dar pentru lucruri diferite.
Passat-ul este bun ca să transporți mai multe persoane (pentru aspect), pe când Golf-ul este o mașină mică, dar foarte bună pentru oraș, dar marea problemă este motorina și motoarele pe benzină nu sunt prea interesante.