| V3lCr0 a întrebat:

azi am inlocuit doua anvelope de pe masina cu unele noi, iar la o anvelopa de am avut pana la ea facuta cu snur mi-a spus ca este descentrata din cauza la snur, ca la anvelopele mai bune gen cum am avut eu goodyear nu este recomandat decat sa pui petic deoarece strica sarmele acelea din anvelopa. Este adevarat ceea ce mi-a spus? Sincer nu pareau baietii sa ma faca de un cauciuc am vazut si la altii ca chiar ii impingea sa le ia pe cele vechi inapoi.Multumesc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauciucuri premium de la michelin. Am 30. 000km cu snur, nicio problema.

| xerxes1 a răspuns:

Ca sa devii operator vulcanizare nu ai nevoie de nicio calificare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru xerxes1):

Cand mi-am luat eu calificarea de tinichigiu-vopsitor, printre 'elevi', erau si multi vulcanizori... E lucru periculos, nu cred ca e posibil fara calificare.